חיפוש
  • Efrat Engel

אהבה בהפתעה

אומרים שהאהבה מגיעה כשלא מצפים לה. לרוב היא מביאה איתה דברים טובים אבל לא תמיד.

הנה סיפור מחדר הגישור על אהבה שהגיעה במפתיע והביאה איתה לא רק דברים טובים.

היא הכירה אותו כשהיא כבר לא האמינה שזה יכול לקרות לה. היא הייתה גרושה כבר 5 שנים, בלי ילדים מנישואיה הראשונים. כל החברות הרווקות וגם הגרושות שלה כבר הכירו בני זוג וחלקן אפילו התמסדו ורק היא לא מצאה את האחד שלה. הגרוע יותר מבחינתה היה השעון הביולוגי שתקתק שכן היא כבר הייתה בת 40 ועדיין לא הפכה לאמא.

היו תקופות שהיא יצאה למסיבות, בילתה וחגגה, היא יצאה לדייטים ואפילו חיפשה אותו, את אהבת חייה, באפליקציות. פה ושם היא פגשה מישהו נחמד שהיה לה נעים אתו אבל לא יותר מזה. המשפחה שלה לא פגשה ולא הכירה אף אחד מהם.

החברות שלה ניסו לשדך לה, אפילו הבוסית שלה ניסתה. אבל ללא הצלחה. בשלב מסוים, היא אפילו לא זוכרת מתי או בעקבות מה - היא פשוט התייאשה.

היא החליטה להוציא את עצמה מכל האפליקציות, היא התעייפה מלצאת לדייטים ובעיקר התעייפה מהאכזבה.

היא החליטה להשקיע את כל כולה בשגרה המבורכת. רוב הזמן היא הצליחה שלא לחשוב על האין זוגיות שלה, היא שכנעה את עצמה שכך הכי טוב לה, שהיא מאושרת, שלא חסר לה דבר בחייה, אבל מידי פעם כשהיא הרשתה לעצמה להיות כנה- היא הרגישה בחסרונה של האהבה, של הזוגיות.

הם נפגשו לראשונה בביקור ניחום אבלים. אמא של חברה שלה מהעבודה נפטרה והוא, הוא הבן של השכנים בבניין בו אמא של החברה גרה. אף אחת לא באמת חושבת שהיא תכיר את אחת האהבות הכי גדולות בחיים שלה בביקור כזה. אבל כמו שאמרנו – האהבה הגיעה במפתיע.

היא הייתה מאוד סקפטית לגביו ולא רק בגלל ההיכרות בביקור ניחום אבלים. הוא היה גרוש טרי, רק שלושה חודשים, הרבה יותר מבוגר ממנה - בן 55 , מדריך טיולים של ישראלים למזרח הרחוק. היא חשבה שהוא נפש חופשיה, שהוא לא באמת יכול להתחייב או להתמיד בזוגיות אבל, היא החליטה להתעלם מהתחושות ולהנות, לזרום.

ככל שעבר הזמן היא נקשרה אליו יותר ויותר. היא נהנתה בחברתו וחיכתה למפגשים שלהם. גם במהלך הקשר נדלקו נורות אזהרה: הוא לא הזמין אותה אליו הביתה, תמיד ביקש להיפגש בחוץ או אצלה בבית, וכשהוא נסע לעבוד בחו"ל הוא התנתק ולעיתים הוא לא יצר קשר במשך ימים ארוכים. אבל היא בחרה להתעלם.

אחרי חצי שנה הוא הגיע אליה הישר משדה התעופה אחרי נסיעת עבודה. למרות שהיא הייתה מופתעת היא מאוד שמחה. הוא סיפר לה שבזמן ששהה בחו"ל בעל הדירה שלו הודיע לו שהוא צריך לפנות את הדירה לטובת הבת שחוזרת ארצה לאחר מגורים ממושכים בחו"ל. הוא ביקש לגור איתה לתקופה קצרה עד שימצא לעצמו דירה אחרת. היא הסכימה והוא עבר לגור איתה. הוא לא הציע להשתתף בתשלומי הדירה, לא עשה קניות בסופר או עזר בניקיון הדירה.

ככל שעבר הזמן הוא הרשה לעצמו יותר ויותר: הוא פתח את הארנק שלה ולקח כסף, השתמש ברכב שלה ואפילו פתח מכתבים שהיו ממוענים אליה.

ההתנהגות הזו שלו הפריעה לה אבל היא אמרה לעצמה שככה מתנהגים בני זוג, שאולי רק לה זה מפריע כי היא הייתה כל כך הרבה שנים בלי זוגיות.

יום אחד הוא פנה אליה וביקש את עזרתה. הוא ביקש ממנה הלוואה של 10,000 ש"ח. הוא סיפר לה שהשיניים כואבות לו והוא חייב לטפל בהן אבל עדיין לא קיבל שכר עבור הטיולים האחרונים שהדריך ושמדובר בהלוואה לזמן קצר מאוד. היא הרגישה מאוד לא נעים. בכל זאת השיניים כואבות לו , הוא בן הזוג שלה והם אפילו גרים ביחד.. היא הסכימה ונתנה לו את הכסף. זמן לא ארוך לאחר מכן, הוא ביקש 30,000 ש"ח. הפעם הוא סיפר שיש לו הזדמנות נהדרת להוציא טיול פרטי לחו"ל כמדריך עצמאי והוא זקוק לכסף לצורך התארגנות. הוא הבטיח לה שתוך זמן קצר ביותר יחזיר גם את הסכום הזה וגם את הסכום הקודם שלקח. היא הסכימה ונתנה לו.

היא נכנסה להריון. היא הייתה מאושרת למרות שהוא לא כל כך התלהב. הוא אפילו שאל אותה אם היא בטוחה שהיא רוצה להמשיך את ההריון ושאל אם לא כדאי לעשות הפלה שכן ההיכרות בניהם טרייה.. היא הייתה בטוחה ונחושה להמשיך את ההריון. היא הייתה בטוחה שהוא פשוט בשוק, שאולי ייקח לו קצת זמן אבל הוא יתרגל וכשיראה את התינוק או התינוקת שיוולדו הוא בטוח יהיה מאושר וישמח שהיא החליטה להמשיך את ההריון. כשהיא הייתה בחודש השישי להריון הוא פנה אליה וסיפר לה שהציעו לו הצעה עסקית נהדרת והוא רוצה שהיא תיקח בזה חלק גם. הוא אמר לה שזה יהיה הבייבי הנוסף שלהם שלהם, שמדובר בהשקעה ממש טובה שתאפשר להם לקנות לתינוק או התינוקת שיוולדו את כל הציוד הכי מפנק שיש, שזו תהיה ההשקעה המשותפת הראשונה שלהם ביחד . הפעם לצורך ההשקעה הוא ביקש 50,000 ש"ח והבטיח שירשום את ההשקעה על שם שניהם. היא הרגישה שהיא לא יכולה לסרב. הוא הרי עומד להיות האבא של התינוק או התינוקת שלה ולמרות שלא באמת רצתה – היא נתנה לו את הכסף.

וכך לאחר תקופה קצרה מאוד היא מצאה את עצמה בהריון ועם פחות רבע מליון ש"ח שהיא העבירה לו ( כל פעם עוד ועוד סכומים).היא לא הייתה יכולה להתעלם מהמצב. אחרי שדחתה את הקץ עוד ועוד היא החליטה לשוחח איתו על העניין ולבקש ממנו להחזיר את הכספים שלקח וגם לחתום על הסכם ממון שיסדיר את היחסים בניהם עוד לפני הלידה.

הוא לא קיבל את הדברים ברוח טובה. הוא נעלב, הוא כעס עד כדי כך שהחליט לארוז את המזוודה שאיתה הוא הגיע אליה ולעזוב.

היא לא באמת האמינה שהוא יעזוב. היא הייתה בטוחה שהוא יירגע, יתאפס על עצמו ויחזור, אבל זה לא קרה. הוא חסם אותה בטלפון וברשתות החברתיות ופשוט נעלם.

הימים והחודשים עברו והיא ילדה. היא שלחה אליו תמונות של התינוקת שנולדה אבל הוא לא הגיב. כשמלאו לתינוקת 3 חודשים הוא דפק על דלת הדירה שלה. הוא התנצל, הוא הסביר שנפגע ממנה מאוד, הוא הסביר שלא ידע איך להתמודד עם הסיטואציה אבל הנה הוא כאן מוכן לקחת אחריות גם על התינוקת.

הפעם היא כבר לא הסכימה להכניס אותו הביתה. היא דרשה ממנו להסדיר את החזר הכספים שהיא לקחה ממנו וגם להסדיר את כל מה שקשור לתינוקת. בהמלצת חברה טובה שלה הם הגיעו אלי להליך גישור.

ביחד הצלחנו לגבש הסכם שמסדיר את כל העניינים הקשורים לתינוקת וגם הסדר לתשלום הכספים שהוא לקח ממנה. הוא ביקש ממנה לשקול לתת לו הזדמנות נוספת כבן זוג אבל האמון שלה בו נפגע פגיעה קשה.

רק לאחר שההסכם נחתם ואושר בבית המשפט, והוא החל מידי חודש לשלם דמי מזונות לתינוקת וגם להחזיר את הכספים שהוא לקח ממנה – היא התרצתה והסכימה לצאת איתו לדייט. הפעם עם ביתם התינוקת.


20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול