חיפוש
  • Efrat Engel

היא לא תגדל את הילדים שלי!


הם הגיעו אליי לחדר הגישור רגע לפני שהם פנו לעורכי דין כדי שייצגו אותם בהליכים משפטיים .

הם התגרשו לפני ארבע שנים, התגרשו בטוב, הם הגיעו להסכמות בהליך גישור וגיבשו הסכם גירושין כולל שאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה.


במסגרת ההסכם בין ביתר, נקבעה משמורת משותפת על שלושת הילדים שלהם וגם חלוקת זמני השהות.

החיים לאחר הגירושין התנהלו על מי מנוחות: הם שיתפו פעולה, חגגו ימי הולדת לילדים ביחד, השתתפו באירועים בית ספריים, עזרו זה לזו, נשארו חברים טובים.


לפני חצי שנה, הוא הכיר בת זוג חדשה וזמן קצר לאחר מכן היא עברה ביחד עם שני הילדים שלה לגור איתו.

מי המנוחות בניהם הפכו להיות סוערים, לא סתם סוערים, גועשים ממש. התקשורת הטובה שהייתה בניהם נעלמה, הם רבו כמו שלא רבו לאורך כל שנות הנישואין שלהם והחיים שלהם כגרושים. לא רק הם סבלו, גם הילדים שלהם סבלו, המערכת המשפחתית שלהם עברה זעזוע קשה.


היא האשימה את בת הזוג החדשה שלו, היא טענה שבת הזוג החדשה שלו מנהלת אותו, מנהלת את הבית, משליטה סדר חדש ומשנה סדרי עולם, סתם, בלי סיבה, היא טענה ש :"הכי גרוע, זה שהיא לא מנהלת רק אותו, היא מנהלת את הילדים שלי! היא קובעת, היא מחליטה! זה לא יכול להמשך!היא לא תגדל את הילדים שלי!!!" (כן כל סימני הקריאה נחוצים כאן.. אם הייתם יכולים רק לשמוע אותה..")


והוא, לא נשאר חייב, הוא האשים אותה, הוא טען שהיא מקנאה בבת הזוג החדשה שלו, הוא האשים אותה שמצד אחד היא לא רצתה אותו כי היא זו שרצתה להתגרש ומצד שני היא לא רוצה שהוא יהיה עם אף אחת אחרת.

אלו מבנינו שהתגרשו, שיש להם ילדים מהזוגיות הראשונה ונמצאים בזוגיות שניה – יודעים ומכירים את המורכבות מקרוב.


כל אחד מאיתנו מגיע לזוגיות השניה עם בת/בן זוג לשעבר, עם ילדים מהזוגיות הראשונה, עם משפחה מורחבת, עם חברים, עם עבודה, עם פחדים, הרגלים והתנהגויות שמוטמעות בנו. לא קל בלשון המעטה לבנות זוגיות חדשה, לא קל לחבר את כל חלקי הפאזל של החיים בסיבוב הראשון עם חלקי הפאזל של החיים בסיבוב השני. רוב המחלוקות שעולות הן סביב הילדים: הילדים שלו, הילדים שלה ואם בנוסף יש להם ילדים משותפים- אתם רק יכולים לתאר לעצמכם כמה זה מאתגר.


אפשר, כדאי ורצוי להתכונן לחיבור של הזוגיות החדשה לחיים. הליך גישור הוא לא רק לצורך פרידה או גירושין , הליך גישור יכול לסייע, לגשר על הפערים ברצונות ובציפיות, וגם בבניה וגיבוש של הסכמות בין בני הזוג בזוגיות החדשה וגם בין כל אחד מבני הזוג עם הגרוש/ה שלו/ה.


אם לא התכוננתם מראש, אם כבר צצו או צצות אי הסכמות – אל תתנו למצב להסלים, אל תפגעו במערכת היחסים שיצרתם ושימרתם- אפשר לשמור על מערכת יחסים טובה עם הגרוש/ה וגם לנהל מערכת יחסים זוגית חדשה וטובה. אפשר לחבר את כל חלקי הפאזל ביחד ולחיות בטוב.


בואו אליי לחדר הגישור, נעשה את זה ביחד. זה אפשרי, אני יודעת, גם מניסיון אישי.
0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול