חיפוש
  • Efrat Engel

יחסי עורכת דין לקוח

היא עורכת דין ותיקה, בעלת משרד משגשג ומצליח. היא משתתפת בפאנלים מקצועיים, מרצה בפני קולגות וגם מלמדת בבתי הספר למשפטים. כשעולה לכותרות החדשותיות מקרה שקשור לתחום העיסוק שלה – אמצעי התקשורת פונים אליה ומבקשים לשמוע את דעתה ואת פרשנותה לאירוע. מבחינה מקצועית היא נחשבת לסיפור הצלחה, גם בעיניה.

בחייה האישיים היא התקרבה לגיל 50, היא התגרשה פעמיים ויש לה שלושה ילדים מנישואיה השניים. בשנים האחרונות ומאז גירושיה השניים, היא נהלה מערכות יחסים קצרות ולא משמעותיות.

הקריירה, הילדים והבית מילאו את מרבית זמנה וכשהיא הרגישה צורך להטעין מצברים – היא נסעה עם חברה טובה לחופשה בארץ או בחו"ל.

בפגישתנו היא סיפרה לי, שלפני שהכל התחיל, היא באיזה שהוא מקום כבר ויתרה על אהבה. היא כבר השלימה עם מצבה ולא באמת האמינה שהיא תתאהב שוב, שתהיה לה עוד זוגיות משמעותית.

היא שכנעה את עצמה שהיא ברת מזל שכן, היא חוותה לפחות פעמיים אהבה גדולה ויש אנשים שלא זוכים לחוות אפילו אהבה גדולה אחת. בנוסף יש לה משפחה משלה, יש לה שלושה ילדים בריאים ומוצלחים, יש לה הורים תומכים ומשפחה מורחבת מגובשת וקרובה, היא התברכה גם בחברי אמת שמלווים אותה לאורך השנים ובסך הכל החיים טובים.

היא סיפרה שלמרות הכל, היו רגעים שהלב שלה נצבט, שהיא בכל זאת חשה בכמיהה לאהבה ולזוגיות, אבל הרגעים האלה היו מעטים וקצרים והיא השתדלה להדחיק אותם.

הוא מהנדס בחברה גדולה ומצליחה, כבר עבר את גיל 50, נשוי כבר 15 שנים ואב לשני ילדים. הוא גר ביחד עם המשפחה שלו מחוץ לעיר וחוץ מעבודה וחיי משפחה – הוא אוהב לרוץ ולגלוש גלים. הוא חי חיים רגועים ונטולי דרמות.

מערכת היחסים שלו עם אשתו הייתה "שגרתית" כך הוא הגדיר . לא קרה שום דבר מסעיר והיו תקופות שהוא ברך על כך. היו להם תקופות טובות וכאלה שפחות, ובשנים האחרונות כשהילדים גדלו, כל אחד מהם בחר לעצמו תחביבים ותחומי עיסוק נוספים. הם חיו זה לצד זו , תשוקה כבר לא הייתה, אבל הוא שכנע את עצמו שכך זה אצל כל הזוגות שנשואים כל כך הרבה שנים.

בפגישתנו הוא סיפר לי שלפני שהכל התחיל הוא כבר הבין שכך נראים החיים שלו, שסביר להניח שלא יקרה לו משהו מסעיר או מרגש. הוא כבר הבין שהוא לא ירגיש שוב מאוהב, שכבר לא ירגיש פרפרים בבטן או את ההתרגשות שלפני פגישה עם אהובה.

כשהחברים שלו שהתגרשו סיפרו לו על חוויותיהם כרווקים שוב- הוא שכנע את עצמו שזה לא באמת כיף, שהכי כיף לחזור בסוף היום הביתה למשפחה ולאישה.

הוא סיפר שלמרות הכל היו רגעים שהוא הרשה לעצמו לדמיין ולחשוב איך זה ירגיש לחוות שוב התאהבות ותשוקה.

הכל התחיל כשהוא נכנס אליה למשרד לפגישת יעוץ. היא מעולם לא נהלה קשר כל שהוא עם לקוח ומבחינתה זה היה כלל ברזל. לקוחות היו מחוץ לתחום.

היא סיפרה שבמהלך הפגישה הראשונה היא חשבה לעצמה מה היה קורה אם הם היו נפגשים במקום אחר ולא אצלה במשרד. היא אמרה לעצמה שאם זה היה קורה, אולי, אולי היא הייתה נותנת לו צ'אנס, אולי אפילו הייתה מתחילה איתו בעצמה. אבל מהר מאוד היא סילקה את המחשבות והתמקדה בעניינים שהביאו אותו אליה וביעוץ המשפטי שהיא נתנה לו.

הוא סיפר שכבר אחרי פגישת היעוץ הראשונה הוא הרגיש שהיא אשת המקצוע שמתאימה לו. היא הייתה חכמה ועניינית . השרתה אווירה נעימה ובעיקר גרמה לו לחשוב ולהאמין שהיא יכולה לטפל בעניין שלו ולנצח.

אחרי פגישת היעוץ הוא החליט לשכור את שירותיה. הם בילו שעות ארוכות ביחד. היא הייתה צריכה להכיר אותו ואת כל העובדות הרלוונטיות כדי שהיא תוכל להכין עבורו את התביעה לבית המשפט .אחרי מספר חודשים של ליווי משפטי, הריחוק המקצועי בניהם הלך והתמוסס לאט לאט. שיחות הטלפון היו ארוכות יותר, כשהוא הגיע למשרד כדי לחתום על תצהירים או להתכונן לדיון- הפגישות התארכו מעבר לנדרש והם אפילו שיתפו זה את זו בחוויות אישיות.

באחת מפגישות ההכנה שלהם לקראת דיון בבית המשפט, הוא הגיע נסער. הוא שיתף אותה שהיה לו ריב עם אשתו, הוא סיפר לה שכבר תקופה ארוכה שהם לא מסתדרים, שהם רבים המון. הוא סיפר לה שהאווירה בבית הפכה להיות קשה וטעונה והוא מוצא את עצמו משתדל להיות בבית כמה שפחות. הוא חוזר מהעבודה בשעות ערב מאוחרות ובסופי שבוע הוא מבלה עם הילדים שלהם אצל הוריו או עם חברים בלעדיה. הוא שיתף אותה שהמצב הופך מבחינתו לקשה מנשוא והוא לא יכול להמשיך כך עוד.

ימים ספורים לאחר פגישתם במשרדה, הוא התקשר אליה בשעת אחר הצהרים מאוחרת וביקש לפגוש אותה. לא היו להם עניינים משפטיים לטפל בהם ובכל זאת היא לא שאלה למה הוא רוצה להגיע ואפשרה לו לבוא.

כשהוא הגיע הוא סיפר לה שהמצב בינו לבין אשתו מחמיר. הוא סיפר לה שבבוקר אותו יום היה להם ריב גדול שלאחריו הוא ארז כמה בגדים בתיק והודיע לאשתו שהוא לא חוזר יותר הביתה.

היא המליצה לו שלא לקבל החלטות מתוך כעס ולפני שהוא מחליט סופית שלא לחזור הביתה – שיפנה לקבלת ייעוץ משפטי . היא המליצה לו ליצור קשר עם עורכת הדין שייצגה אותה בהליכי הגירושין שלה.

למרות היעוץ המשפטי שהוא קיבל, הוא החליט לא לחזור הביתה.

בימים שבאו אחרי הוא יצר איתה קשר שוב ושוב. שיתף אותה בהתלבטויות וברגשות שלו. הוא ביקש לפגוש אותה גם מחוץ למשרד כדי לשתות קפה ביחד. היא הזכירה לעצמה את כלל הברזל שלה- לקוחות מחוץ לתחום. אבל היא לא הייתה מסוגלת להגיד לו לא.

היא אמרה לעצמה שהיא עושה מעשה טוב. שהיא תומכת בו ועוזרת לו. אמנם היא לא מתמחה בדיני משפחה אבל הניסיון האישי שלה, בכל זאת היא התגרשה פעמיים, יכול לעזור גם לו.

כשהוא שכר לעצמו דירה – הוא ביקש ממנה לערוך את הסכם השכירות וגם להגיע לראות את הדירה. היא שכנעה את עצמה שאין בזה שום דבר פסול ושמדובר בחברות נטו. לא היה בניהם קשר אינטימי למרות שהיה ברור שלשניהם זה עבר במחשבות..חודשים ספורים לאחר מכן הוא הגיע אליה למשרד נסער עם מעטפה גדולה ובה עותק מכתב תביעה שהגישה אשתו לבית הדין הרבני. הוא הגיש לה את המעטפה והיא החלה לקרוא. לאט לאט היא הרגישה שהדם אוזל מגופה. היא התיישבה על רצפת חדר המשרד שלה. הסיוט הכי גדול שלה קרה.

בכתב התביעה שאשתו הגישה לבית הדין הרבני, נכתב שהוא מנהל רומן עם עורכת הדין שלו!!

אמנם שמה לא הוזכר במפורש אבל היה ברור שמדובר בה! נכתב שהרומן נמשך כבר חודשים ושהיא – היא הסיבה לשבר בחיי הנישואין ולעזיבתו את הבית. נכתב שבידי אשתו תמונות וראיות שמוכיחות את הטענות האלה "ורק כדי להראות ולהוכיח לכב' בית הדין שזה כך - מצורפות מעט תמונות.."

היא הסתכלה על התמונות וראתה אותם יושבים ביחד בבית קפה, מצולמים נכנסים לבניין דירת המגורים שלו וגם בכניסה למשרד שלה.

למרות שלא קרה בניהם כלום, למרות שלא היה בניהם כל קשר אינטימי – היא הפכה לחלק מהליכי הגירושין שלו והוא יצטרך להוכיח שזה לא כך.

אם לא די בזה, היא קיבלה מייל זועם מאשתו שאיימה עליה שהיא תגיש נגדה תלונה ללשכת עורכי הדין על התנהגות בלתי הולמת.

הליכי הגירושין שלו התנהלו באמצעות עורכי דין ובאמצעות הליכים משפטיים שהתנהלו בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה במשך חודשים ארוכים.

בתקופה הזו ולמרות שלא היה בניהם כל קשר אינטימי הם שמרו על מרחק ומיעטו להיפגש או לשוחח. כשהוא ואשתו סיימו את כל ההליכים המשפטיים ולאחר שהם התגרשו- הוא התקשר לעדכן אותה.

שבועות ספורים לאחר מכן ניתן לטובתו פסק דין בתביעה שהיא הגישה בשמו והיא הזמינה אותו למשרדה כדי לקבל את פסק הדין.

מאז אותו יום וכבר חצי שנה הם זוג. הם הגיעו אליי למשרד אחרי שהם החליטו לעבור לגור ביחד, כדי לגבש הסכם יחסי ממון שיסדיר את מערכת היחסים בניהם ובעיקר כדי שישמש עבורם תעודת ביטוח למקרה שחלילה יחליטו בעתיד להפרד.

הסכם יחסי ממון יגן על שניהם וימנע משניהם הליכים משפטיים מיותרים אם חלילה יחליטו להפרד. הסכם יחסי ממון יעזור להם להתנהל כלכלית נכון ובהתאם להסכמות בניהם.

בעיני וכך גם אמרתי להם, הסכם יחסי ממון הוא הצהרת האהבה הכי גדולה שיש שכן כבר עכשיו שניהם מצהירים שלא משנה מה יקרה, לא משנה למה ירצו להפרד או מי ירצה להפרד –לא תהיה בניהם מלחמה.

מאחלת לכולם המשך שבוע נעים33 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול