חיפוש
  • Efrat Engel

כל החיים בתוך ארגז

הגעתי לבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון כדי ללוות זוג שהצליח לגבש ביחד איתי הסכם גירושין בהליך גישור.


עמדנו בכניסה לאולם בית המשפט, אני והזוג (שניהם פנסיונרים בני למעלה מ- 70) וחיכינו שיגיע תורנו. הם היו קצת מתוחים, בכל זאת, זו פעם ראשונה שלהם (אחרי יותר מ 45 שנות נישואין..לא פשוט..), הם הסתכלו על הזוג הצעיר שנכנס לפנינו וגם על הזוגות והאנשים האחרים שעברו במסדרונות, חלקם מלווים על ידי עורכי דין שגררו מזוודות על גלגלים (מלאות בתיקים ומסמכים).


אז הגיע בחור צעיר, הוא גרר איתו ארגז קרטון גדול ובתוכו הרבה קלסרים, הוא ניגש לרשימת הדיונים שהייתה תלויה ליד הדלת וחיפש את מספר התיק שלו, ואז פנה אלינו ושאל "אתם לדיון דיון או לאישור הסכם?" ענינו "לאישור הסכם". הוא הסתכל על הזוג שלצידי, הסתכל עליי ואמר :"הלוואי עלי.. אני כאן כבר יותר משנתיים וכמו שאת רואה (הצביע על הקלסרים שבארגז)- אני עדיין לא רואה את הסוף.."


כל החיים שלו וגם של המשפחה שלו היו בתוך הארגז הזה, בתוך הקלסרים שהוא גרר איתו.

בינו לבית אשתו- פרודתו מתנהלים הליכים משפטיים כבר יותר משנתיים כך הוא סיפר. הוא סיפר שהם רבו ועדיין רבים כל הכל, הוא צחק חצי צחוק ואמר "אנחנו אפילו רבים אם עכשיו בוקר או לילה..עד כדי כך".


עורכי הדין שלו ועורכי הדין שלה פרסו על פני אלפים אם לא עשרות אלפי עמודים ומסמכים את כל החיים שלהם, והנה הם מסודרים להם בקלסרים שבארגז שהוא גורר.


מידי פעם מתווספים עוד ועוד עמודים, כל תנועה, כל אינטראקציה בינו לבין אשתו או ילדיו מתועדים בשפה משפטית, מתורגמים לכדי בקשות ועוד בקשות, תצהירים, תגובות ותביעות, סיכומים, ערעורים ומה לא.
במקום לחיות את החיים, במקום להשקיע זמן, אנרגיה ועשייה בבנייה של דברים טובים, בצבירה של חוויות טובות, בחיים עצמם- הוא וגם אשתו וילדיו חיים מדיון לדיון, מהחלטה, לפסק דין, לערעור וחוזר חלילה. עד שהוא או היא (אשתו) לא יחליטו או יותר נכון ירגישו/יבינו שדי, מספיק – כך ייראו חייהם.


למרות שהם כבר בתוך הקלחת המשפטית, למרות שכבר מתנהלים הליכים משפטיים- תמיד בכל שלב, אפשר רצוי, ובעיקר כדאי, לנסות לנהל משא ומתן, לנסות לדבר, לפנות להליך של גישור כדי לעצור את זה, כדי שהם יפסיקו לחיות בתוך המסמכים משפטיים, כדי שלא ימשיכו הקלסרים להתרבות, כדי שהם יוכלו לחיות בטוב, כדי שהם יוכלו להמשיך הלאה בחיים שלהם.


אם גם החיים שלכם מסודרים בתוך קלסרים בארגז קרטון- בואו לנסות, מקסימום תצליחו.0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול