חיפוש
  • Efrat Engel

מי רוצה להגיע לבית המשפט?

מי רוצה להגיע לבית המשפט ? אפילו ראש הממשלה לא רוצה להגיע!


כמו שאתם בטח יודעים, היום נפתח משפטו של ראש הממשלה בבית המשפט המחוזי בירושלים. ראש הממשלה ממש לא רצה להגיע לדיון הזה, הוא עתר לבית המשפט וביקש שיפטרו אותו מלהתייצב.

הוא העלה כל מיני טענות בעניין,(יש שיגידו מוצדקות ויש שיגידו שלא) וניסה לשכנע את השופטים שאין כל צורך אמיתי בהתייצבותו הפיזית לדיון הראשון הזה שפתח את המשפט בעניינו. בית המשפט לא נענה לבקשה שלו והוא נאלץ להתייצב.


אני לא יודעת אם ביקרתם פעם בבית המשפט, אני לא יודעת אם נאלצתם להגיע לבית המשפט לצורך עניין אישי שלכם או לצורך מתן עדות, אבל אני די בטוחה שאם זו לא העבודה שלכם (שופטים, רשמים, עורכי דין מומחים, או עובדי מערכת המשפט) – החוויה היא לא חוויה נעימה.


יש משהו בכניסה להיכל המשפט, לבית המשפט, שמשרה אווירה של רצינות, של מתח, של התרגשות. אומנם השופטים הם כאחד האדם אבל יש משהו במעמד הזה שמרגיש אחרת במיוחד כשלא באמת יודעים מה תהיה התוצאה.


לקוחות שהגיעו אליי לחדר הגישור והצליחו לגבש הסכם, מספרים על התרגשות מאוד גדולה לפני ההתייצבות לאישור ההסכם ומבקשים ממני להתלוות אליהם ולהיות שם איתם במעמד הזה, למרות שהם מגיעים לבית המשפט בטוב, מתוך הסכמה כשיש להם ביד הסכם שמסדיר את כל העניינים בניהם.


כשאין הסכמה, כשאין גישור, כשאין תקשורת, כשכל אחד מבני הזוג מגיע לדיון בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, אחרי שהתביעות וכתבי ההגנה הוגשו – המתח גדול עוד יותר. ישנה אי וודאות גדולה: עורכי הדין תמיד אומרים ללקוחות: "אנחנו יודעים איך אנחנו נכנסים לבית המשפט, אבל אף פעם לא יודעים איך נצא". יש התרגשות לקראת המפגש עם מי שעתיד להיות הגרוש/ה. לפעמים מגיעים לדיון הזה עם הרבה מטענים, עם כעס, עם קנאה, עם עצב מאוד גדול. לפעמים זהו מפגש ראשון של פנים מול פנים אחרי ימים ארוכים של נתק, אתם אולי יכולים לתאר לעצמכם איך זה מרגיש.. האמינו לי זה לא קל, האמינו לי שיש דרכים אחרות טובות יותר להעביר את הזמן, והכי חשוב יש דרך טובה יותר ליישב את כל המחלוקות מחוץ לכותלי בית המשפט כך שלא תצטרכו להיות בכלל במעמד הזה, כדי שתוכלו להגיע לבית המשפט רק בנסיבות טובות – לצורך אישור הסכם הגירושין.אז רגע לפני שאתם גוזרים על עצמכם הגעה לבית המשפט (בבית משפט לענייני משפחה ההתייצבות היא חובה) תנסו אחרת. תתייעצו עם עורכי דין, תבקשו מהם ללוות אתכם ולשמור עליכם – אבל בואו קודם להליך של גישור. אם תחליטו שאתם רוצים לבוא עם עורכי הדין שלכם – בואו איתם. נדאג להכין גם להם קפה טעים ומפנק וננסה ביחד לעזור לכם לגבש הסכם טוב, הסכם ראוי ומכבד שישמור עליכם ועל הילדים שלכם.


צרו איתי קשר, אני מחכה לכם.

שבוע טוב ומבורך לכולם.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול