חיפוש
  • Efrat Engel

נשוי בזוגיות מאפשרת

המשפט הזה שהוא כתב באתר היכרויות מתחת לתמונה שלו, תמונה שלא רואים את הפנים שלו בבירור, אבל מי שמכיר אותו יזהה, הביא אותו לחדר הגישור שלי ביחד עם אשתו.


לא רק שהוא לא הכחיש שהוא פרסם מודעה באתר היכרויות, אלא שהוא היה המום מהרצון שלה להתגרש ומהעובדה שהיא "גררה" אותו (לדבריו) לחדר הגישור שלי. הוא הוסיף וסיפר שזו הייתה בכלל היא ששלחה אותו לעשות מה שהוא רוצה , ועכשיו כשהוא עושה מה שהוא רוצה – היא רוצה להתגרש.


הם סיפרו שהם ביחד כבר 25 שנה (22 שנות נישואין ועוד 3 שנות זוגיות לפני החתונה), יש להם ארבעה ילדים, ושניהם הסכימו שהזוגיות שלהם התעייפה, שהתשוקה בניהם נעלמה והם הפכו לשותפים, שותפים לניהול הבית וגידול הילדים. הם סיפרו שהם ניסו טיפול אישי, טיפול זוגי, ניסו כל מיני טיפים להצתת התשוקה מחדש, אבל כלום לא עזר.


הוא סיפר שבמריבה האחרונה שהייתה להם לפני כמה חודשים היא אמרה לו: " תעשה מה שאתה רוצה, מצידי אתה יכול גם לצאת עם נשים אחרות". כשהוא שאל אותה מפורשות אם היא מתכוונת לזה - היא אמרה כן! לכן גם לא התבייש לפרסם תמונה שלו.


היא לא הכחישה, אבל אמרה שבכלל לא העלתה על דעתה שזה מה שהוא יעשה. היא אמרה שהיא הייתה בטוחה שהוא לא יעשה כלום, ושעצם ההסכמה שלה תרגיע אותו והוא יסתפק בידיעה שהוא יכול. היא הוסיפה ואמרה שהכי גרוע שהיא דמיינה לעצמה היה שהוא יספר לה שהיה לו סטוץ או משהו חד פעמי עם אחרת, אבל פרסום תמונה באתר היכרויות – היה יותר מידי בשבילה, פתאום, ההסכמה הזו שלה הפכה לממשית כשאחת מהחברות שלה שלחה לה את התמונה שלו מאתר ההיכרויות.

לפני שנוכל להתחיל בהליך גישור לגיבוש הסכמה (לגירושין או לשלום בית לחילופין לגירושין) – הם צריכים להחליט מה הם רוצים, עם מה הם רוצים לצאת מחדש הגישור שלי, האם הם (שניהם) באמת רוצים להתגרש? האם הם רוצים לתאם ציפיות ולהחליט מה הם מסכימים שייקרה או לא יקרה במערכת היחסים שלהם?

רק אחרי שהם יידעו מה הם רוצים אפשר יהיה להתקדם. הרצון וההסכמה של שניהם, הם הבסיס לכל הסכם שיתגבש.


במסגרת הליך הגישור עולות שאלות ודילמות שמאפשרות לבני הזוג לדייק את הרצון ואת ההסכמה. לפעמים עזרה של איש טיפול מסייעת ומדייקת עוד, וכמו שאתם כבר יודעים אני מכירה אנשי טיפול מצוינים שיכולים לסייע.


צרו איתי קשר, נתלבט ביחד, נחשוב ביחד כדי שתוכלו לגבש הסכמה ורצון שיובילו לגיבוש הסכם טוב.

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול