חיפוש
  • Efrat Engel

שלישיה - פנטזיה או מציאות

יום המשפחה הוא יום האם במקור.


למרות שאני אמא ואולי הייתי שמחה שיקדישו לי יום מיוחד – המציאות מראה לנו שהשינוי הזה מתבקש ומחויב.

מודל המשפחה "הקלאסית" כבר מזמן לא נחלת הכלל ויש הרבה מודלים חדשים של משפחות שנוספו בעשורים האחרונים.


המשותף לכל המשפחות הוא האהבה, החיבור והמחויבות של ההורים לילדים שלהם, זו בעיני סיבה נהדרת לציון ולחגיגה.


עולם המשפט מבין את השינוי הזה שקורה בשטח הלכה למעשה, ולמרות שהחקיקה קצת "מפגרת" בעניין הזה ולא מדביקה את קצב המציאות – יש לנו שופטים נאורים ואמיצים שנותנים גם נותנים פסקי דין והחלטות חדשניות ואמיצות. לא כולם מסכימים עם פסקי הדין וההחלטות הללו ,אבל אני כשלעצמי מברכת עליהם ומקווה שיינתנו עוד.

לפני כשבועיים (10/2/20) בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב נתן לנו פסק דין אמיץ וחדשני כזה: הוא אישר ונתן תוקף של פסק דין להסכם לחיים משותפים בין אישה לגבר "כידועים בציבור" על אף שהגבר כבר קיבל מעמד כזה של ידוע בציבור עם אישה אחרת.


במילים אחרות ופשוטות בית המשפט לענייני משפחה אישר שלישיה – אישר מחויבות ומעמד משפטי (ידועים בציבור) של גבר אחד עם שתי נשים בו זמנית.


אני מאמינה שיש כאן בקהל גברים שהיו רוצים להיות בנעליו, בכל זאת מדובר באחת הפנטזיות היותר שכיחות אצל הגברים ההטרוסקסואלים, ויש גם כאלה שלא היו רוצים: לא קל לתחזק מערכת יחסים עם אשה אחת אז שתים?? ועוד חוקיות??


בעולם המשפט יש שאומרים שזה מרחיק לכת, שהעולם השתגע, שאין גבול לחדשנות ושהיא לא תמיד טובה וכמובן שיש שמברכים ותומכים במערכת מותאמת מציאות.


אני מאמינה בחופש הבחירה. כשמדובר בשני אנשים או יותר נכון שלושה אנשים שאוהבים, שמקבלים מתוך רצון חופשי ובחירה אמיתית את מערכות היחסים שהם יצרו, כשהם מוכנים להתחייב ולהסדיר גם משפטית וחוקית את מערכות היחסים הללו את החיים שלהם – עולם המשפט צריך לתת להם מענה ולאפשר זאת בדיוק כפי שעשה בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול