חיפוש
  • Efrat Engel

החיים כסרט

היה לה הכל. מאז שהיא זוכרת את עצמה היה לה הכל. היא גדלה בבית חם, אוהב ומבוסס כלכלית. ההורים תמיד נתנו לה ולאחותה הכל. נתנו להן אהבה, תשומת לב, תמיכה וגם כל דבר חומרי שהן ביקשו או אפילו רק חלמו עליו.

היא גם הייתה מאוד יפה ומאוד חכמה. היא הצטיינה בכל דבר שעשתה ותמיד הייתה במרכז העניינים.

מהצד היה נראה שהכל מושלם אצלה כמו בסרט.

היא תמיד הלכה בתלם והיא צעדה במסלול המתוכנן והמצופה: היא הייתה ילדה טובה, תלמידה מצטיינת ומאוד מקובלת חברתית. היא שירתה בצבא כקצינת נפגעים, סיימה לימודי תואר ראשון ושני בכלכלה בהצטיינות והיא התחתנה עם בחור מושלם שבא ממשפחה טובה ואמידה בדיוק כמו המשפחה שלה.

ההורים שלהם עזרו להם לקנות את הדירה הראשונה שלהם, הם הקימו משפחה ונולדו להם שלושה ילדים. החיים התנהלו על מי מנוחות.

בפגישתנו היא סיפרה לי, שבדיעבד ולפני שהכל התחיל להשתבש, היא הרגישה ש"הכל מושלם מידי,יפה מידי, קל מידי כמו בסרט רומנטי".

היא ראתה מסביבה חברות שהתלוננו על קשיים בעבודה, קשיים בזוגיות, קשיים עם הילדים ואפילו קשיים עם עצמן והיא לא ממש הבינה אז כמה ברת מזל היא.

היא סיפרה שהכל התחיל להשתבש כשהיא הרגישה משועממת. כדי להפיג את השעמום היא נרשמה לחדר כושר, נרשמה לקורסים מקצועיים, הלכה להרצאות עם חברות וניסתה למלא ולהעשיר את זמנה. אבל, זה לא כל כך עזר.

היא סיפרה שהיא מצאה את עצמה מחכה שמשהו מסעיר יקרה בחייה. כשזה לא קרה, היא החליטה להרשם לאפליקציית היכרויות תחת שם בדוי וללא תמונה מזהה.

היא הייתה בטוחה שאף אחד לא יעשה לה לייק ובטח שלא יפנה אליה. אבל זה קרה. עוד אנשים ללא תמונת פרופיל וגם כאלה עם תמונת פרופיל עשו לה לייק וכתבו לה. היא סיפרה שהיא התכתבה עם כל מיני אנשים, היא המציאה לעצמה זהויות וסיפורים והשתעשעה ונהנתה מהתגובות וממה שכתבו לה. אבל בין כל הפניות שהיא קיבלה הייתה פנייה אחת שממש סקרנה אותה. היא התכתבה עם בחור ללא תמונת פרופיל (כמוה) שהציג את עצמו כאיש עסקים, נשוי ואב למתבגר בן 16. הוא סיפר לה שהוא בודד, שאשתו לא ממש מתעניינת בו או בחייו, שהם חיים זה לצד זו (אבל לא ביחד) כבר הרבה שנים ושזו בעצם הפעם הראשונה שהוא נכנס לאתר היכרויות.

הם התכתבו המון. היא מצאה את עצמה צוחקת, מתרגשת ואפילו בוכה במהלך ההתכתבויות איתו. היא גם מצאה את עצמה מספרת לו על עצמה, על בעלה ועל הילדים שלה ומרגישה קרבה אמיתית.

היא מאוד נהנתה מהסוד הזה שהיה לה והיא חיכתה לכל הזדמנות כדי לכתוב לו.

אף אחד מהם לא העז להציע לעבור לשלב הבא, לשיחת טלפון או למפגש פנים מול פנים. היא סיפרה ששניהם נהנו מהמסתורין, מהחיזור הוירטואלי,מהסוד עצמו.

היא סיפרה שהיא זו שהחליטה לקחת גם את זה צעד אחד קדימה. כשבעלה נסע עם הילדים לחופשת סקי והיא נשארה לבדה בבית – היא שלחה לו תמונה שלה.

היא סיפרה שהוא היה קצת מופתע ובמשך דקות ארוכות לא כתב כלום, אבל לבסוף שלח לה גם תמונה שלו. היא שלחה לו גם את מספר הטלפון שלה ועדכנה אותו שהיא לבד באותו שבוע ושהוא יכול להתקשר אליה אם ירצה.

היא חיכתה שלושה ימים ואז הוא התקשר. הם דיברו בטלפון במשך שעות. הם אפילו עברו לשוחח בוידאו צ'אט וכך ראו זה את זו תוך כדי השיחה. היא סיפרה שהיא הייתה בעננים. היא הפצירה בו להפגש, אבל הוא לא התלהב. הוא ידע שאם ייפגשו – אי אפשר יהיה לחזור לאחור, להתכתבויות הבלתי מזיקות (לפחות כך הוא חשב...) , הוא ידע כי כבר אחרי ששוחחו בטלפון - היה קשה לחזור להתכתבויות. הוא גם הסביר לה למה הוא לא מתלהב והיא ידעה שהוא צודק אבל היא תמיד מקבלת את מה שהיא רוצה וכך היה גם הפעם.

אחרי הפצרות ושכנועים הם נפגשו יום לפני שבעלה והילדים היו צפויים לחזור הביתה מחופשת הסקי שלהם. הוא חשש שיראו אותם ביחד בחוץ, אז היא הזמינה אותו לבוא אליה הביתה.

בעלה והילדים עוד היו בחו"ל והיא שכנעה אותו שאצלה תהיה להם פרטיות והם יוכלו לשוחח מבלי לדאוג שאולי מישהו יראה או יזהה אותם.

היא סיפרה שהוא ידע, הרגיש וגם אמר שזה פתח לצרות. הוא ידע והרגיש אבל הגיע כמובן באותו ערב.

הם דיברו, צחקו, שתו יין . הוא ניסה שלא להתקרב אליה יותר מידי, הוא ידע לאן זה יוביל. גם היא ידעה לאן זה יוביל אבל בניגוד אליו היא ממש לא רצתה למנוע את זה. הוא ניסה לעצור, הוא אפילו דיבר איתה והסביר לה שהוא מאוד רוצה אבל יודע שזה יפגע בשניהם וגם בבני הזוג שלהם ובמשפחה שלהם. היא שכנעה אותו שאף אחד לא יידע. בטח לא בני הזוג שלהם או המשפחות שלהם. היא שכנעה אותו שזה יהיה משהו חד פעמי, שזה אפילו יעזור לשניהם לשמור ולשמר את הנישואין שלהם, שזה ירגיע את הכמיהה שלו לתשומת לב ואת שלה לריגוש ויפיג את השעמום שלה, היא שכנעה אותו שהם בעצם לא עושים רע לאף אחד אלא רק קצת טוב ונעים לעצמם.

הוא נכנע. למעשה לא היה לו שום סיכוי להמנע. ברגע שהסכים להגיע אליה הביתה – היה ברור לשניהם מה עומד לקרות.

למחרת בבוקר הוא התקלח, נפרד ממנה ויצא לביתו (לאשתו הוא סיפר שהוא עובד עם הצוות שלו על עסקה מאוד גדולה עם האמריקאים וכדי שלא להפריע לה בשנתה- הוא נשאר לעבוד מהמשרד..). היא התקלחה, החליפה את המצעים ויצאה לעשות קניות וסידורים לפני חזרתם של בעלה והילדים הביתה מחופשת הסקי.בשעות אחר הצהרים הגיעו בעלה והילדים הביתה. היא והילדים התרגשו מאוד, הרבה חיבוקים ונשיקות וסיפורי חוויות, אבל בעלה נשאר מרוחק. אמר שלום קר והיה עסוק בפריקת המזוודה שלו. היא לא ממש הבינה מה קורה כי הוא בדרך כלל מתנהג אחרת. בטלפון בערב שלפני הוא אמר לה שהוא אוהב אותה ומתגעגע אליה ומחכה כבר לחזור הביתה , אבל הוא התנהג אחרת לגמרי.

היא סיפרה שהיא אפילו לא העלתה על דעתה שיש לה בכלל סיבה לדאגה בגלל אירועי הערב הקודם. הרי הם נפגשו בשעת ערב מאוחרת, אף אחד לא ראה אותו נכנס, אין סיכוי בעולם שהוא יכול היה בכלל לדעת שמשהו קרה. היא ניסתה להתקרב אליו אבל לא הצליחה.

כשהילדים הלכו לישון, הוא גם נכנס לחדר השינה ואמר לה שהוא עייף מהנסיעה והלך לישון. היא כבר הייתה ממש מודאגת.

היא ידעה שמשהו לא בסדר אבל לא ידעה מה. היא לא ישנה כל הלילה. בבוקר אחרי, היא שלחה את הילדים לבית הספר היא חיכתה לו במטבח עם קפה. הוא ניסה להתחמק ממנה אבל היא לא ויתרה.

אז הוא פתח את הטלפון שלו והראה לה את כל מה שקרה בבית שלהם בערב הקודם... היא פשוט נחנקה!

היא לא זכרה לכבות את המצלמות שהם התקינו בבית ושבעזרתן הם רואים איך הילדים מתנהלים בשעות שהם בעבודה והילדים בבית. המצלמות שמותקנות בבית מחוברות, ובאמצעות אפליקציה שניהם יכולים לראות כל מה שקורה בבית דרך הטלפונים הסלולריים. היא אפילו לא העלתה על דעתה שהמצלמות פועלות ושהוא ייכנס לצפות בה מרחוק..

לא היה לה כל טעם להכחיש.. לא היה לה אפילו מה להגיד.. הוא לקח את התיק שלו ויצא לעבודה.הימים שלאחר מכן היו קשים. הוא התעלם ממנה לחלוטין וביקש ממנה שלא תפנה אליו ותיתן לו להרגע.

היא עדכנה את הבחור שהערב הקסום שלהם מצולם ומתועד והוא קיווה והתפלל שבעלה לא יחליט לחפש אותו או את אשתו כדי לשתף אותה במידע ובצילומים.

כשהוא נרגע, הוא הודיע לה שהוא רוצה להתגרש. הוא ביקש ממנה לשתף פעולה כדי לסיים את הכל כמה שיותר מהר גם לטובת הילדים. היא ניסתה לשכנע אותו שמדובר במעידה, בטעות חד פעמית שלא תחזור על עצמה, היא ניסתה לשכנע אותו שהיא אוהבת אותו, שהוא חשוב לה, שהמשפחה חשובה לה אבל הוא לא היה מסוגל אפילו להסתכל עליה.

אז היא הבינה כמה החיים שלה היו טובים ושקטים, וכמה ברת מזל היא הייתה. היא הבינה שהיא במו ידיה הכניסה לחייה ,לסרט של חייה ריגוש אבל גם קושי וכאב לה ולאנשים שהיא הכי אוהבת, למשפחה שלה .

הוא ביקש ממנה להתלוות אליו להליך גישור אצל מגשר שהוא בחר והיא הגיעה אליי כדי לקבל יעוץ משפטי מקצועי , ליווי והכנה לפגישות הגישור שיתקיימו אצל המגשר שהוא בחר.

יעוץ משפטי אישי והכנה לקראת פגישות הגישור משמעותיים מאוד להצלחת התהליך. בעזרת היעוץ וההכנה היא תדע איך להתנהל בתוך המשא ומתן, היא תדע מה הן הזכויות שלה וגם תוכל לנהל משא ומותן באופן מודע עד לגבוש הסכם הוגן והגון לטובת שניהם ולטובת המשפחה כולה. אני מאחלת להם וגם למגשר שלהם המון בהצלחה.
21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול