חיפוש
  • Efrat Engel

חלומות

עודכן: 20 במאי 2019

היא הגיעה לארץ לפני 15 שנים מאחת ממדינות מזרח אירופה באמצעות חברת כוח אדם, ככוח עזר סיעודי לאנשים מבוגרים.

הבטיחו לה תנאי מחייה טובים והבטיחו לה שעם המשכורת שהיא תקבל כאן – היא תוכל לפרנס בכבוד את עצמה וגם את ההורים המבוגרים והחולים שלה.

היא הייתה רק בת 22 והיא ידעה שהיא הולכת לעבוד קשה, אבל היא לא העלתה על דעתה שיום יבוא והחלומות שלה יתגשמו וגם יתנפצו.

היא לא ידעה אנגלית, בטח שלא עברית. הבטיחו לה שינסו למצוא לה משפחה /קשיש/קשישה שדוברים את שפת האם שלה. אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד. ההתאקלמות במשפחה הראשונה אליה היא הגיעה – הייתה מאוד קשה. היא לא הבינה את השפה ולא ממש הצליחה לתקשר עם הקשישה שבה היא טיפלה. הקשישה סרבה לאכול את האוכל שהיא בישלה, היא צעקה עליה וכעסה אבל היא לא הצליחה להבין בככל מה היא רוצה ממנה. אחרי חודש קשוח במיוחד הודיעה הקשישה שהיא לא מעוניינת עוד בשירותיה. היא הועברה למשפחה אחרת. גם שם לא הצליחה להתאקלם והיה לה מאוד קשה. היא ביקשה, התחננה שינסו למצוא לה משפחה אחרת, משפחה שדוברת את שפת האם שלה אבל זה לא היה קל.

אחרי שלא הצליחה להתאקלם במשפחה השלישית שאליה היא נשלחה – חברת כוח האדם שהביאה אותה לא רצתה בה עוד. הדרכון שלה הוחזק בידי החברה וכך גם רשיונות ההעסקה שלה והיא מצאה את עצמה ללא עבודה, אסירה בידי החברה שהביאה אותה.


היא החליטה לקחת את גורלה בידיים.

באמצעות חברה שהגיעה ארצה שלוש שנים לפניה היא מצאה עבודה בנקיון בתים. חברה שלה הסכימה לשכן אותה בביתה עד שתסתדר והיא הייתה יוצאת ליום עבודתה בשעות הבוקר המוקדמות וחוזרת בשעות הערב. היא עבדה מאוד קשה. היא הייתה חרוצה והיא עשתה את העבודה שלה במהירות וביעילות. כך מפה לאוזן הצליחה למלא לעצמה את כל ימות השבוע בנקיון בתים אצל משפחות קבועות. העריכו אותה מאוד ושילמו לה בנדיבות. אחרי מספר חודשים היא הצליחה לחסוך מספיק כסף כדי שתוכל לשכור לעצמה יחידת דיור קטנה וצנועה והיא החלה לשלוח כסף להורים שלה.

אחת מהמעסיקות הותיקות שלה ביקשה ממנה להגיע אליה ולסייע לה באירוח ארוחת ערב שבת. היא אירחה לארוחת ערב גדולה אנשי עסקים שעבדו עם בעלה והיא רצתה עזרה באירוח, בהגשה ובנקיון לאחר שהאורחים הולכים. היא הגיעה באותו ערב, לבושה יפה ומאופרת והיא סייעה למעסיקה שלה לערוך, להגיש אוכל,לפנות, לארגן לאורך כל הערב.

היא בחנה את הנוכחים ושמה לב במיוחד לאיש עסקים צעיר שהגיע לבד, ללא בת זוג. הוא היה נאה במיוחד, לבוש יפה, נעים ומנומס מאוד.


היא לא העזה אפילו לחלום שהיא תוכל לצאת איתו או שהוא ירצה בכלל לצאת עם מישהי כמוה

אחרי שסיימה לנקות ולארגן את המטבח והבית ורצתה ללכת הביתה – אמרה לה המעסיקה שלה שאותו בחור, אותו איש עסקים נאה רוצה אף הוא לשכור את שירותיה ושאלה אם יש לה יום או זמן פנוי עבורו.

למרות שלוח הזמנים שלה היה די מלא, היא הסכימה וכך הגיעה בשבוע שלאחר מכן לביתו בפעם הראשונה. הוא ערך לה סיור בבית, הסביר לה מה הוא מבקש והיא נגשה לעבודה. הוא נהג תמיד להשאיר לה יותר כסף. בחג הפסח שחל חודש אחרי שהתחילה לעבוד הוא השאיר לה שי לחג, ובכלל היה מאוד מנומס ואדיב כלפיה. והיא, היא אפילו לא העזה לחלום שהוא יהיה שלה..

כך עברו הימים והשבועות. מידי פעם הם נפגשו כשהיא הגיעה או סיימה לנקות בביתו. יום אחד כשסיימה לנקות הוא הזמין אותה להישאר לארוחת צהרים. היא הייתה מאוד נבוכה אבל הסכימה. הם דיברו וצחקו ולשניהם היה נעים.

היא מאוד מצאה חן בעיניו. הוא לא הסתיר מפניה את הרגשות שלו והיא חשבה לעצמה מה שאין סיכוי שהוא באמת רוצה אותה שהרי הוא איש עסקים אמיד ונאה והיא .. היא מנקה בתים, גם את שלו.

הוא הזמין אותה לצאת איתו בערב והשאר.. הסטוריה.

היא עברה לגור איתו ותוך מספר חודשים הם נישאו ומעמדה החוקי בארץ הוסדר. היא התגיירה ונולדו להם שני ילדים. לימים היא בעצמה נעזרה בעובדת נקיון.היא תמיד זכרה מאיפה היא התחילה ואיך נראו החיים שלה כשרק הגיעה לישראל, ולכן גם נהגה בנדיבות רבה כלפי עובדת הנקיון שעבדה בביתם.

גם היא הייתה צעירה ונאה מאוד, בהרבה מובנים היא הזכירה לה את עצמה..

היא הייתה כל כך בטוחה באהבה שלו כלפיה שהיא בכלל לא שמה לב שמה שמתרחש בבית שלה... בזמן שהיא הייתה עסוקה בענייניה וגם בטיפול בילדים ובבית - בעלה היה עסוק בעוזרת.


באחד הימים היא חזרה הביתה מוקדם מהצפוי ומצאה את בעלה ביחד עם העוזרת בחדר השינה

היא השתוללה, היא לא האמינה שזה קורה בכלל. אחרי שהיא קצת נרגעה היא שאלה והוא סיפר לה שזו לא הפעם הראשונה שהוא היה עם העוזרת. הוא סיפר לה שיש לו רגשות לעוזרת ושהוא עדיין לא יודע מה הוא רוצה לעשות. היא הייתה המומה. היא חשבה שמדובר באירוע חד פעמי. בטח לא חשבה שלבעלה יש רגשות לעוזרת..

היא דרשה ממנו סיים את מערכת היחסים עם העוזרת כתנאי לנסיון להשכין שלום בית. היה לו קשה אבל בסופו של דבר הסכים. הם התחילו טיפול זוגי והיא חשבה שמערכת היחסים שלהם עולה על המסלול הנכון.

אבל זה לא עבד. חודש לאחר מכן הוא הודיע לה שהוא מרגיש שהעוזרת היא אהבת חייו ושהוא לא יכול להמשיך לחיות בלעדיה. הוא הודיע לה שהוא רוצה להתגרש.

הוא הבטיח לה שהוא ימשיך לדאוג לילדים וגם לה. הוא הבטיח לה שהוא יעשה הכל כדי להסדיר את כל העניינים ברגישות, ובקצב שלה. היא יודעת ומבינה שהיא לא יכולה למנוע את הפרידה.

מחר בבוקר אנחנו נפגשים כדי להתחיל לגבש ביחד הסכם גירושין. בהצלחה לנו.
25 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול