חיפוש
  • Efrat Engel

טיפול שורש

השבוע נאלצתי לעבור טיפול שורש, טיפול חירום לא מתוכנן שהגיע אחרי כמה ימים של כאבים איומים.

לכל מי שחווה כאבי שיניים בחייו (לשמחתי הרבה לי זו הייתה הפעם הראשונה) יודע שמדובר בכאב בלתי נסבל ממש. כל מה שרציתי באותם רגעי כאב זה שמישהו (מאוד ספציפי - בנצי רופא השיניים שלי) יפסיק את הכאב ויגאל אותי מייסוריי. למרות שאני פחדנית גדולה -באותם רגעים הייתי אפילו מוכנה לעקור את השן ממקומה רק כדי שהכאב יפסיק. אבל במציאות כמו במציאות אי אפשר להפסיק את הכאב לחלוטין באותו רגע, וגם אחרי שכבר הגעתי למושיע (לרופא השיניים שלי בנצי) זה לא קרה.

הייתי צריכה לעבור תהליך: צילום להערכת המצב, טיפול באנטיביוטיקה לכמה ימים ורק לאחר מכן טיפול שורש (רק המחשבה על זה מכאיבה לי שוב..) גם אחרי הטיפול עברו כמה ימים עד שכאב הלך והתעמעם ונרגע.

באותם רגעי כאב (איומים כבר אמרתי???) לא יכולתי שלא לחשוב על ההקבלה שבין כאב השיניים הבלתי נסבל לכאב שחווים בהליכי הגירושין.


לפעמים הרצון של אחד מבני הזוג להתגרש "נוחת" על בן/בת הזוג האחר/ת בהפתעה (לדעתי האישית גם כשזה בהפתעה – זה לא באמת בהפתעה..) ממש כמו טיפול חירום לא מתוכנן. הכאב איום ובלתי נסבל. לפעמים מרגישים גם עלבון, כעס, קנאה ועוד רגשות שרק מוסיפים לתחושת הכאב ומעצימים אותו. ברגעים האלה כל מה שרוצים זה רק שמישהו/מישהי (שזו אני המגשרת), י/תפסיק את הכאב.כמו בטיפול חירום אני לא באמת יכולה להפסיק את הכאב לחלוטין באותו רגע. אני מצלמת את המצב בפגישת ההיכרות עם בני הזוג ומנסה להבין מה קרה ואיפה הדברים עומדים. אני בעיקר מאפשרת לכל אחד/אחת מבני הזוג לספר ולשתף מה כואב, מה הוא/היא מרגישים וגם בודקת מה מצריך טיפול מיידי שלא סובל דיחוי. אני מסייעת לגבש הסכמות זמניות ממש כמו טיפול אנטיביוטי בעניינים שלא סובלים דיחוי ואחרי שהמצב נרגע ואפשר לעבוד בצורה מסודרת – אני מסייעת לבני הזוג (כמו בטיפול שורש ) במשך מספר פגישות לגבש הסכמות בכל הנושאים שעולים וביחס לכל מה שנובע מהנישואין/מהזוגיות.

גם אחרי שאנחנו מצליחים לגבש הסכמות מלאות ולנסח הסכם שמאושר בבית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין – עוברים ימים עד שהכאב נרגע.

ברגעי הכאב לא תמיד אפשר לראות את האור שנמצא בקצה המנהרה, לא תמיד אפשר לראות את סיום הליך הגישור שמביא אתו הקלה עצומה בכאב.

לרוב לא רואים בכלל את האור והכל נראה חשוך ולא ברור. יש חוסר וודאות ביחס לגיבוש הסכמות בכלל וביחס הצלחת תהליך הגישור בפרט.

התפקיד שלי הוא לא רק לסייע בגיבוש ההסכמות המשפטיות אלא גם בהבנה הרגשית של התהליך שעוברים בני הזוג בדרך לגיבוש ההסכם. כאן עומדות לרשותי שעות רבות וארוכות של ניסיון מקצועי אבל לא רק אלא גם הניסיון האישי שלי בהליך הגירושין שאני עברתי. אני יודעת בדיוק מה מרגישים, אני יודעת כמה זה כואב וגם מה יכול להקל על הכאב.

החדשות הטובות הן שהכאב נרגע. עם טיפול מקצועי ונכון הכאב נרגע. גם הזמן עושה את שלו ומסייע בהחלמה אחרי הטיפול.

אני לא רופאת שיניים אבל אני מבינה ומנוסה מאוד בהליכי גישור במשפחה, בתהליכי גירושין ופרידה ובסכסוכי משפחה. אני יכולה להקל על הכאב – צרו קשר.


8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול