חיפוש
  • Efrat Engel

ששששש שקט!

מאז שהמציאות השתנתה לנו ככה באופן גלובלי’ אני חווה (מאמינה ויודעת שיש עוד כמוני) הצפה עוצמתית בכל אמצעי התקשורת: חדשות 24/7 , פרשנויות, הפחדות, תחזיות, השוואות, תמונות, סרטונים, בדיחות, מליון קבוצות וואטס אפ (ישנות וגם חדשות) פעילות בכל שעות היממה, שיחות טלפון, למידה מרחוק, הדרכות אינטרנטיות, תעשי ואל תעשי, תנשמי, אל תנשמי, תבני סדר יום, בשום אופן אל תבני סדר יום, תשחררי, אל תשחררי, תירגעי, תנוחי, תבשלי, תנקי, תזרקי, תאכלי, אל תאכלי, תכיני את עצמך ליום שאחרי, אל תכיני ואל תתכנני כלום, תנצלי את הזמן, איך לנצל את הזמן, תהני עם הילדים, תניחי לילדים ועוד ועוד הצעות ועצות.


אל תטעו, אין לי חלילה טענות לאף אחד/ת. כל אחד/אחת חווה את שינוי המציאות המטורף הזה בדרכו, כל אחד/ת מציע מטובו, מבליבו, מכישרונו וזה מבורך. זו הזדמנות לראות (אחרי שלא ראינו המוןןן זמן) את עם ישראל היפה, את הערבות ההדדית, את הנדיבות, טוב הלב האחווה שלנו כעם בישראל ובכלל בעולם, אבל אני באופן אישי מרגישה מוצפת.


בא לי להגיד לכם, הנה אני אומרת לכם,כן כן אחרי שהתלוננתי בדיוק על זה, אבל אני מרגישה שאני חייבת: שששש שקט!!! אשה חכמה שאני מאוד מעריכה אמרה את זה לפניי – פריידי מרגלית, שקט!!אני יודעת, המצב מלחיץ, גם אני חרדה מאוד לבריאות של המשפחה שלי ושל היקרים לי מכל (ההורים האהובים שלי גם בקבוצת סיכון וגם עם מחלות רקע ), גם אני נמצאת בחוסר וודאות כלכלית, אני עצמאית עם התחייבויות מכאן ועד להודעה חדשה, גם לי יש ילדים -הבנות שלי, שכל אחת מהן חווה את המצב אחרת, גם המציאות שלי השתנתה מהקצה לקצה ואני בעיקר מבינה שאין לי שליטה על כלום ואני לא יודעת כלום. זה מפחיד, זה מלחיץ.


אני באופן אישי חווה את ההצפה הזו, את הטרפת הזו כהסחת דעת, כרעש רקע אחד עצום, מבלבל שלא מאפשר לעצור רגע באמת, לנשום, להתבונן, להבין את גודל השינוי הזה, להבין את השיעור הענק הזה שכל האנושות עוברת עכשיו ביחד ולהבין את השיעור עצמו (כל אחד לעצמו ועל עצמו).


אני רוצה להציע לכם, רק להציע כמובן, קחו לכם את סוף השבוע, קחו נשימה, קחו לכם כמה שעות של שקט, של רוגע. תתבוננו, תראו מה עולה, תראו איך אתם מרגישים, תעשו סדר בכל המידע, בכל ההצעות שמגיעות. תבחרו מה מעניין אתכם, מה עושה לכם טוב ובזה תבחרו. זה מה שאני הולכת לעשות.


מאחלת לכם הרבה בריאות .


3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול